Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, güçlü lisans eğitimini Kıymet özgü Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Patronaj ve Teşkilat sahaında İstanbul Münevver Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bölümünde bellik kuruluşu, yönetimi, önemli bellik planlaması ve Türkiye’de ilk kat önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise strüktürlanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze kadar eğitim bölümünde familya olarak birhayli markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En eke ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden serlayarak dünya geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, konuşma, ilmî alanlarda millî ve uluslararası enerjik çaldatmaışmalar yürüten KALKO, birhayli futbol, sepet topu kulübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl riyaset yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde iz aldığı Mefretçekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların canipı aralık Türkiye’nin en eke özel okul ve ağırşak derneği olan TÖDER’de 6 yıldır dümen kurulunda iz almaktadır.

KALKO, eğitim sahaında yaptığı başarılı girişimlerden dolayı birhayli cemiyet, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Terbiye Antreimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu sosyal teavün vakfında eğitim sahaında projeler yürütmektedir. Her yıl birhayli öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Resul Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve beş ile bile öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Terbiye Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir