Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza daimî giriş karşılayıcı ve kovuşturulma eden biriyseniz, örneğin 2 güneş önce baktığınızda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çhileındığını sabitleme etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çhileındı demeden önce son bir denetçi de arkadaş, kardeş evet da hesabı kovuşturulma eden yakınlarımızdan denetçi sağlamlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere kovuşturulma ettiği kişileri gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat çoğu kez kullanıcı adınızı değmedarımaişettirmektedir, saldırganların sizin hesabınız muhtevain belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çhileışın.
Instagram Hesabı Ne Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çhileındı ise bunun kellelıca sebepleri şunlardır:

E-mail adresinize gelen ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz düzme e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve güya Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran düzme maillerdir. Dikkatli bakılmış olduğunda web bulunak kısmının instagram.com evet da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde belde düzlük linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çhileınabilir.
Takipçi arttırmak muhtevain kullanılan web siteleri evet da mobil uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar çoğu kez Instagram irtibatsı istediği muhtevain şifrenizi hileırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir insan şifrenizi çgörmek muhtevain size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çhileınan bir müşterimize kuduruk “DM” ile ulaşıp, kovuşturulmaçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun muhtevain de şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişdobra farklı metotlarla inandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “kovuşturulmaçini arttıralım” kabilinden sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çhileınan Instagram Hesabı Ne Anlayışsız Cebinır?
Instagram hesabı çhileınan evet da hacklenen zevat muhtevain ne efsus ki çok fazla yöntem bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok fazla takviye sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çhileındı” diye haddizatında ayrıksı kişilerin hesabını çalmaya çhileışan kişilerin olması.

1.Muamele: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama irtibatsı almaya çhileışın. Eğer şifre sıfırlama irtibatsı gelirse derhal şifreyi değmedarımaişettirin ve takkadak ardından “kayıtlı e-posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlamlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar tecrübe ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Muamele: Instagram hesabınız çhileındığında e-posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram durum şifreniz değmedarımaişettiğinde yahut kullanıcı adınız değmedarımaişettiğinde e-posta hesabınıza değişiklik bildirimi hileırsınız. Instagram hesabını çdüzlük saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zati değmedarımaişettirirler. Instagram tarafından geldiğine tehlikesiz evetğunuz maillerde “kullanıcı adı değmedarımaişettirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değmedarımaişettiren sen değilsen, hesabını güvene hile” evet da bazı “değmedarımaişetikliği geri hile” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında rağmenıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız lakin çoğu kez saldırganlar e-posta adresini değmedarımaişettirdiği muhtevain sizde bu görüntülük çıkmaz ve kazık olarak “güvenlik kodu hile” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir