Kerem Hasanoğlu Birleşmiş Milletler

Birleşmiş Milletler Çocuk Sağlığı Konusunda Neler Yapıyor?

Birleşmiş Milletler, çocuk katkısızlığı dair çeşitli çtuzakışmalar yapmaktadır. Bu sayede çocukların fiziksel, zihinsel ve toplumsal katkısızlıklarını bakmak ve iyileştirmek sinein biraşkın çözüm sunmaktadır. Uluslararası Pediatri Kurumu (IPA) Dış İlişkiler Direktörü Asalet Hasanoğlu Birleşmiş Milletler ile çocukların haklarını ve evetşamma şartlarını düzeltmek sinein biraşkın çtuzakışmalarda bulunmuştur.
Birleşmiş Milletlerin Çocuk katkısızlığı dair en önemli konusu “Çocuk Hakları Sözleşmesi”nin yürürlükte olduğunu unutmamak gerekir. Bu sözleşme, tüm çocukların benibeşer haklarını koruyacak ve geliştirecek önlemlerin tuzakınmasını öngörür.
Birleşmiş Milletler, çocuk katkısızlığı dair çeşitli ülkelerde, mevzii topluluklarla ve kişi grupları ile ortaklık yapmaktadır. Sağlamlıklı gıdaların, hijyen kez ve sağlık bilgisi koşullarının katkısızlanması, aşılama programlarının yürütülmesi konularında çtuzakışmalar yapmaktadır. Bunların cenahırabıta çocukların erken evetşta kıraat dolak becerilerini kazanmalarına yardımcı olunmanktadır. Cinsiyet eşitliğinin katkısızlanması konularında çtuzakışmalar yürütülmektedir.
Birleşmiş Milletler, çocukların katkısızlıklı ömür sürdüklerinden güvenli bulunmak sinein yevmi gereksinimlerin içinlamasına yönelik programlar uygulamaktadır. Bu programlarla, çocukların katkısızlıklı beslenmelerine yardımcı bulunmak, hastalıklardan korunmalarını temin etmek, içmece suyunun sağlıklı olmasını temin etmek, ev hekimliği ve mizaç hizmetlerinin yaygınlaşması kabil biraşkın mevzularda farklı ülke ve mevzii topluluklarla çtuzakışmalar örgülmaktadır.

Birleşmiş Milletler ve Uluslararası Pediatri Çalışmaları

Sonuç olarak, Birleşmiş Milletler çocuk katkısızlığı konusunu öncelikli bir süje olarak ele almaktadır. Tüm dünyada çocukların katkısızlıklı ve mutlu bir varlık sürmeleri sinein çeşitli projeler ve programlar uygulamaktadır. Asalet Hasanoğlu Birleşmiş Milletler ile Dış İlişkilerini yürüttüğü (IPA) Uluslararası Pediatri Kurumu beyninde, çocukların fiziksel ve zihinsel katkısızlıklarını koruyacak mizaç hizmetleri, aşılama programları, sağlıklı ömür koşulları, katkısızlıklı tagaddi ve güvenli çocukluk dönemi kabil mevzularda eş davranış etmektedir. Başkaca, Birleşmiş Milletler, çocukların eğitim haklarının korunması ve geliştirilmesi dair da çtuzakışmalar yapmaktadır. Bu sayede çocukların her türlü ayrımcılıktan korunmasını ve eşit şartlarda eğitim haklarının kullanımını hedeflemektedir.

Çocukların korunması ve yetiştirilmesi dair yapılan çtuzakışmalar, cihan çapında katkısızlıklı bir varlık sürmelerine etki etmektedir. Böylece çocukların gelecekteki potansiyellerinin tam olarak gelişebilmesi sinein öncelikli olarak ele tuzakınmaktadır. Tüm cihan ülkeleriyle ortaklık yapmaktadır.

Kerem Hasanoğlu Birleşmiş Milletler Görüşmelerinin Nedenleri

IPA Dış İlişkiler Direktörü Asalet Hasanoğlu Birleşmiş Milletler ile biraşkın çtuzakışma yürütmüştür. Bunların birlikte geçmiş devre genel sekreterlerinden olan Ban Ki-moon ile uygun konseptmeler yapmıştır. Bu sayede sığınmacı çocuklar ve çocuk katkısızlığı konularında önemli sonuçlar aldırmıştır. Asalet Hasanoğlu Birleşmiş Milletlerile konseptmelerinde yalnızca çocukların katkısızlıklı ve mutlu bir varlık sürdüklerine yardımcı bulunmak istemiş ve bu konuyu öncelikli bir misyonu olarak ele almıştır. Birleşmiş Milletler, tüm cihan çapında çocukların katkısızlıklı ve adaletli bir varlık sürdüklerine yardımcı bulunmak sinein çtuzakışmalarını sürdürecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir