chillersistemleri.com: Chiller Montajı

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak değişik bir kaynağa alma fail, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sışitatırılan ve ısınan gaz yağıın kondanserde soğutulması ile çdüzenışır. Daha sonra genleşme vanasından güzeşte gaz yağıın basıncı ötürüsı ile sıcaklığı düşer ve likitlaşır. Evaporatörden geçerken soğutulmak maksut likitnın üzerinden ısıyı düzenır düzençdürüst basınçta gaz yağı olarak kompresöre hasılat, yine sışitatırılır. Çdüzenışma sistemi bu şekilde devam değer.

Chiller sistemi;

Su soğutmalı chiller
Ortam soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun haricinde heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri de kullanılmaktadır. Chiller sistemi ne çdüzenışır sorusuna karşılık iletmek ciğerin soğutma gruplarını ayrı ayrı tetkik etmek gerekir.

Ortam Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine bakarak gruplandırılır. En makro tefrik ise ısı kaynağının ne olduğudur. Eğer ısı havaya ertelenmişyorsa cazibe kaynaklı soğutma grubu, suya ertelenmişyorsa kez kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Ortam soğutmalı chiller sistemleri, chiller içindeki soğutucu gaz yağıın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin cazibe soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çdüzenışır.

Kompresörde sışitatırılmış ve mürtefi sıcaklıkta gaz yağı halindeki soğutucu dürüstışdem kondansere gönderilir. Fanlar yardımı ile batarya yüzeyinde cazibe dürüstışı sağlanarak ısı transferi gerçekleşir. Tül üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Su Soğutmalı Chiller
Su soğutmalı chiller soğutma sistemleri, cazibe soğutmalı chiller çdüzenışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki sıcak gaz yağıı kez ile soğutur. Tülın soğutulması ciğerin cazibe soğutmalı bataryalar namına kez kullanan shell & tube yahut plakalı tip ısı değfiiltiriciler kullanılır.

Chiller ne çdüzenışır diyenler ciğerin kez soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içerisinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini esnasında kez kaynağı ihtiyacının olduğunu delalet etmek gerekir. Su kaynakları; akarsu, yoğunluk, soğutma kulesi yahut standart kez hattı kabil. Su soğutmalı chiller sistemlerinde umumi olarak sistemin yerleştirilecek kayranın kısıtlılığı, erke maliyetlerinin önemli yalnız kez maliyetlerinin bağan olduğu yerlerde kullanılır.

Su soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çdüzenışabilme özelliğine malik olduğu ciğerin soğutma maksut bölgeye en andıran şekilde konumlandırılmak istendiğinde de ülkü çözüm sağlamaktadır. Deniz üstü araçlarının iklimlendirilmesi ciğerin de kez soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller ne çdüzenışır diyenler ciğerin son olarak kez soğutmalı chiller sistemlerinin aparey hacmini minimize ettiği ciğerin benzeşim kapasitedeki chiller cihazına kıyasla %65 elan değersiz hacim sağlamış olduğunı delalet etmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çdüzenışma performansındaki yükselme sebebi ile elan bağan çarpıcılık tüketimi yapar ve mürtefi performans sağlar.

Chiller soğutma grupları; sınai üretim tesisleri başta yapmak üzere, gıda ve ilaç işleyim, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, itici cazibe depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Ancak her kullanım kayranına mütenasip chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz de chiller nedir ve chiller sistemi ne çdüzenışır sorularınıza karşılık aldıysanız üretim merkeziniz ve fiilletmeniz ciğerin size özel chiller çözümleri ile tanışabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden koltuk alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir