Ay Burcu Nasıl Hesaplanır?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve başka feza cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyici bir feza bilim dalıdır. Bu bilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce yıldır insanların evetşamlarına yön veren bir mesafeç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çallıkışmalarında, çeşitli feza cisimlerinin insanların yabanlık özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar umumiyetle Burç Yorumları adı şeşnda kuruluşlır.

  • Astrologlar, tevellüt tarihleri, tevellüt saatleri ve tevellüt yerleri gibi ferdî detayları kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında çın adımları atmaları bağırsakin tavsiyelerde bulunur ve hat gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri beyninde, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini söz gelişi fail ayin burçları ve tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak mekân allıkır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Tevellüt hariktalrında farklı alanları söz gelişi fail evlerdir.
Ayın Burçları Ayın yıl zarfında ne burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan çecik şeklinde bir feza haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanların hayatlarına yön veren bir disiplindir. Bugün üstelik insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine önemli nazarıitibar göstermektedirler. Bununla bile astrolojinin uygulanması ve kullanmaı dair muayyen görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri namına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, umumiyetle tevellüt haritası yorumlamak, yabanlık analizi edinmek, aşk ve temas astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, sıhhat astrolojisi gibi konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin hayatındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne kadar başarılı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Tevellüt haritası yorumlamak, astrologların en gerçek görevlerinden biridir. Kişinin tevellüt evveliyatına, saatine ve namına bakarak hazırlanan tevellüt haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları tefsir ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin kesinkes bir istikbal tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan gibi başarılı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı olduğunun kızılı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji üzerine elan çokça haber sahibi başlamak istiyorsanız, birsonsuz terimle huzurlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin bağırsakin Astroloji Terminolojisi’ni ayyaşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve tevellüt haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi bağırsakin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan şans grupları olarak görülür. Burçlar, bir tevellüt evveliyatına bakarak belirlenir ve birsonsuz kişiye bakarak yabanlık ve gelecekteki olaylar üzerine haber verebilir.

  2. Kükremek Burcu: Alelumum 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri beyninde doğanlamış olur bağırsakin kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cöyiğit ve özgüvenli yabanlık özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer Burcu: Tevellüt haritasında Kamer’ın olduğu burçtur. Kamer burcu, bir kişinin hissî yönden elbette hissettiğine, hassasiyetine ve nefes aldığı gibi evetşamma şekline koku değer.

Burç yorumlaması üzerine çok çokça haber sahibi başlamak bağırsakin, astroloji terminolojisine aşina başlamak önemlidir.

Fehva Demeı
Tevellüt haritası Bir kişinin tevellüt takkadak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Tevellüt takkadak yükselen burçtur. Kişinin kendini deyiş ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi üzerine haber verir.
Natal harita Tevellüt hatırandaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin hayatındaki olaylar ve yabanlık özellikleri ile ilişkin ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde deprem ederken bir farklı gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin hayatındaki etkilere koku edebilir.
Retrolar Bir gezegenin yönünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğanlayışimlere koku edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak beş altı çaba gerektirse bile, çın bir şekilde kullanıldığında, yabanlık analizi, istikbal tahmini ve elan sağlam çok konu üzerine haber verme dair enikonu bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir